SERTİFİKA PROGRAMLARI

Türkiye’de Yazılım Mühendisliği ve uygulamaları konusunda derin bilgi ve deneyimi ile alanında öncü olan HAVELSAN, genç mühendis adaylarının bilişim sektöründe doğru bir kariyer başlangıcı yapmaları için "HAVELSAN Akademi Yazılım Mühendisliği Yaz Okulu" düzenliyor. Bu eğitimle Türkiye ekonomisi için kaldıraç görev potansiyeli olan Yazılım Sektöründeki eğitim açığının giderilmesi hedeflenmektedir.

Türkiye’nin dört bir yanından 170 öğrencimizin başvurduğu Yazılım Mühendisliği yaz okuluna, eğitim görmek üzere 16 öğrenci seçilmiştir. Eğitim 13-24 Haziran tarihleri arasında HAVELSAN Merkez binada gerçekleştirilmiştir.

Yazılım Mühendisliği alanında kariyer yapmayı hedefleyen gençlerimize alanında sektörün önde gelen HAVELSAN personeli tarafından; Uygulama Yaşam Döngüsü Yönetimi, Çevik Yazılım Geliştirme, Yazılım Mimarisi, Yazılım Test Mühendisliği, Yazılımda Ustalık, Yazılım Proje Yönetimi gibi dersler verilmiştir.

Bunun yanında 6-10 Şubat 2017 tarihleri arasında Yazılım Test Mühendisliği Kış Okulu gerçekleştirilmiştir. Yine burada farklı üniversitelerden mezun 10 öğrenci Yazılım Test Mühendisliği üzerine eğitim almıştır.

  HAVELSAN A.Ş. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşudur.
Telif Hakkı © 2016 HAVELSAN. Tüm Hakları Saklıdır.