HAVELSAN Sistem Mühendisliği Eğitimi Yaz Okulu
Ülkemizde Savunma Sanayi projelerinde mutlaka uygulanması istenen Sistem Mühendisliği konsepti/yaklaşımı ulaştırma ve enerji sektörleri başta olmak üzere diğer sektörlerde de hızla yayılmaktadır.

Sistem Mühendisliği, Savunma Sanayinde yıllar süren deneyimlerin sonucu olarak ortaya çıkmış bir mühendislik disiplinidir. Tüm gelişmiş ülkelerde uygulanmakta ve projelerin başarımında kritik rol oynamaktadır.

Sistem mühendisliği, pek çok mühendislik bilim dalının ortaya koyduğu ürünlerin bir araya gelmesiyle oluşan sistemlerle ilgilenerek, diğer mühendislik bilim dallarından ayrılır.

Sistem mühendisliği, bütünsel bir yaklaşımla ele alınır ve disiplinler arası, ihtiyaç sahiplerinin isterlerini karşılamaya yönelik, sistem ömür devrini dikkate alan, bütünsel ortak bir çalışmanın ürünüdür.

2009 yılında ABD’de yılın mesleği seçilen Sistem Mühendisliği özellikle büyük çaplı sistem entegrasyon projelerinde anahtar rolü oynamaktadır.

HAVELSAN tarafından, 25-29 Haziran 2018 tarihleri arasında, “Sistem Mühendisliği Yaz Okulu” düzenlenecektir.

Eğitim/etkinlik konuları aşağıda verilmiştir.
Eğitim konuları:
  • Sistem Mühendisliğine Giriş (1/2 gün)
  • Gereksinimlerin Geliştirilmesi (1/2 gün)
  • Sistem Analiz ve Tasarım (1/2 gün)
  • Sistem Analiz ve Tasarım (1/2 gün)
  • Teknik Yönetim/Teknik Yönetici (1/2 gün)
Eğitimin sonunda katılımcılara "HAVELSAN Sistem Mühedisliği Sertifikası" verilecektir. Eğitim ücretsiz olup; öğle yemekleri HAVELSAN tarafından sağlanacaktır. Şehir içi ulaşımda HAVELSAN servisleri kullanılabilir.
Başvuru Koşulları:
  • Özgeçmiş ve onaylı transkript belgeleri taratılarak başvuru formuna eklenmelidir.
  • Adayın 2017-2018 öğretim yılında Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden lisans 4. sınıf, yüksek lisans/doktora programlarında öğrenim görüyor olması gerekmektedir.
  • Genel not ortalaması 3.00 veya üzeri olmalıdır.
  HAVELSAN A.Ş. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşudur.
Telif Hakkı © 2016 HAVELSAN. Tüm Hakları Saklıdır.