2. HAVELSAN Büyük Veri Analizi Yaz Okulu
Büyük veri analizi, verilerin içinde saklanmış gizli bağlantıların, diğer kavrayışların keşfedilmesine ve istatistiksel çıkarımların yapılmasına olanak sağlar. Veri analizi uzun yıllardır gündemde olan bir konudur. Endüstriyel ve akademik mecralarda, kurumun elindeki veriden anlamlar çıkarılarak değer elde edilebilmesi sebebiyle, veri analizi büyük önem taşımaktadır. Günümüzde kurumların elindeki verinin hacim olarak büyük olması, zengin çeşitliliğe sahip olması ve hızlı bir akış ile gelmesi geleneksel yöntemleri yetersiz kılmaktadır. Büyük veri analizi teknolojileri bu bağlamda çözümler üretmeyi amaçlamaktadır.
Büyük veri analizi ancak birden çok disiplinin bir araya gelmesi ile başarılabilir. Bu disiplinler arasında; matematik, istatistik, bilgisayar bilimleri ve bunlarla ilişkili alanlar yer almaktadır. Veri analistlerine verinin bulunduğu her alanda ihtiyaç duyulmaktadır. Bir veri analistinin ihtiyaç duyduğu yetenekler arasında, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte; veri görselleştirme, dağıtık işleme, ölçeklenebilir sistemler, yapay zeka ve makine öğrenimi/derin öğrenme önemli yer tutmaktadır.
HAVELSAN tarafından, 25-29 Haziran 2018 tarihleri arasında, “2. Büyük Veri Analizi Yaz Okulu” düzenlenecektir.
Etkinlikte teorik ve uygulamalı eğitimler verilecek olup, eğitimler sırasında HAVELSAN bilgisayarları kullanılacaktır.
Eğitim konuları:
  • Büyük Veri Analizine Giriş
  • Dağıtık Dosya Sistemleri ve Hadoop Ekosistemi
  • Çizge Analizi ve Veri Görselleştirme
  • Makine Öğrenmesi
5 gün sürecek eğitimin sonunda katılımcılara "HAVELSAN Büyük Veri Analizi Sertifikası" verilecektir.

Eğitim ücretsiz olup; öğle yemekleri HAVELSAN tarafından sağlanacaktır. Şehir içi ulaşımda HAVELSAN servisleri kullanılabilir.
Başvuru Koşulları:
  • Özgeçmiş ve onaylı transkript belgeleri taratılarak başvuru formuna eklenmelidir.
  • Adayın 2017-2018 öğretim yılında Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden birinde lisans 4. sınıf, yüksek lisans/doktora programlarında öğrenim görüyor olması gerekmektedir.
  • Genel not ortalaması 3.00/4.00 ve üzeri olmalıdır.
  • Başlangıç seviyesinde Python ve Java bilinmelidir.
  HAVELSAN A.Ş. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşudur.
Telif Hakkı © 2016 HAVELSAN. Tüm Hakları Saklıdır.